تبلیغات
دنیای فن آوری نوین - RealScoop، کابوس مشاهیر!

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:صفحات جانبی

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

Page Ranking Tool

سلام دوستان همیشگی ...

پیشاپیش عید سعید فطر رو به شما دوستان تبریک می گم ... ایشالله که استفاده کرده باشید .خوب بگذریم ...

مشاهیر زیادی از سیاستمداران گرفته تا ورزشکاران و هنرپیشه‌ها و خواننده‌ها، گاهی اظهار نظرهایی می‌کنند، که نادرستی آنها ماه‌ها یا سال‌ها بعد مشخص می‌شود. شاید پیش از این جز در روزنامه‌ها و نشریات کاغذی، نمی‌شد نشانی از این اظهارنظرها یافت و چه بسا که این گفته‌ها به مانند رمان ۱۹۸۴ اورول به صورت سیستماتیک مورد تعدیل قرار می‌گرفتند.

اما این روزها با یوتیوب و دیگر سایت‌های اشتراک ویدئو، دیگر چنین حاشیه امنیتی برای هیچ کسی وجود ندارد. RealScoop، به شیوه متفاوتی مشاهیر را با چالش مواجه می‌کند.

Tinypic

سایت بسیار جالب RealScoop از فناوری بسیار جالب تحلیل صدا موسوم با «باورسنج» Believability Meter برای سنجش راست و دروغ بودن حرف‌های مشاهیر استفاده می‌کند. این سایت از ۱۰۰ شاخص صوتی برای این کار استفاده می‌کند.

سایت RealScoop، هم‌اینک مجموعه جالبی از اظهارنظرهای جالب افراد مشهور را گردآوری کرده است و با استفاده باورسنج خود آنها را تحلیل کرده است. به موازات پخش ویدئو یا صدا نوار رنگی‌ای در زیر کادر پخش نشان داده می‌شود که بیننده نشان داده می‌شود که نشان می‌دهد باورسنج RealScoop ، حرف‌های هر فرد را قابل باور می‌داند یا توأم با شک و شبهه!

اما مروری بر تعدادی از صحبت‌های مشاهیر که فعلا در سایت موجود هستند، هم می‌تواند جالب باشد:

- جان ادواردز و انکار رابطه عشقی‌اش!
- حرف‌های جورج بوش در مورد استراق سمع

- سخنرانی بحث‌برانگیز هیلاری کلینتون که در آن اشاره کرد در سال ۱۹۹۶، با وجود تهدید تک‌تیراندازها و مخاطره‌آمیز بودن سفر به بوسنی سفر کرده بود.
- دیک چنی مدل ۱۹۹۴: جنگ با عراق اشتباه است!
- حرف‌های تام کروز در مورد کاذب بودن دانش روانپزشکی.
- نیکسون: کلاه‌بردار نیستم
- رونالد ریگان و قضیه ایران کونترا

با عضویت در این سایت می‌توانید گفته‌های مشاهیر دیگر را برای تحلیل و ورود به مجموعه ویدئوها و و صداهای این سایت، پیشنهاد کنید.

بدیهی است که باید مدت بیشتری از کار سایت سپری شود تا بتوان فناوری به کار رفته در RealScoop  و میزان درستی ادعای گردانندگان این سایت را ارزیابی کرد.