تبلیغات
دنیای فن آوری نوین - 25 نکته موثر در گسترش بهتر یک ویکی

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:صفحات جانبی

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

Page Ranking Tool

1- ساختار مناسب‌

استفاده از محیط اشتراكی وب 2 نیازمند كمی ساختار مدیریتی است؛ اما نه خیلی زیاد. ساختارمند بودن بیش از حد، مانع بروز خلاقیت و  تعامل افراد می‌شود و از طرفی، اگر این ساختارمند بودن بیش از حد به اندازه كافی وجود نداشته‌باشد، ناسازگاری و هرج و مرج را به‌دنبال خواهد داشت و در نهایت باعث خواهدشد كه میزان اطلاعات قابل‌استفاده و باارزش كاهش زیادی پیدا كند.

 

2- تعیین خط مشی‌

 به محض تأسیس محیط اشتراكی، كاربران به ‌دنبال راهنمایی‌هایی می‌گردند كه از همان ابتدا نحوه تقابل كاربران با یكدیگر را تعیین كند. اگر از همان ابتدا با استفاده از راهنمایی‌های مشخص خط‌مشی اصلی را تعیین كنید، فضای مناسبی برای تعاملی كه در پی می‌آید شكل می‌گیرد. آغاز كار با یك زیربنای خوب، بهتر از آن است كه بعدها زمان خود را صرف تصحیح اشتباه‌ها و سوءتفاهم‌ها كنید.

 

3- پاداش دادن به مشاركت‌های مؤثر

ابزارهای وب2 فرصت شناسایی دانش بسیار باارزشی را كه در میان عامه مردم وجود دارد، فراهم می‌كنند. وقتی اعضای این جامعه، دانش یا بصیرت خود را بدون هیچ چشم‌داشتی به اشتراك می‌گذارند، برای این كار آن‌ها پاداشی در نظر بگیرید؛ حتی اگر این به‌اشتراك‌گذاری بخشی اجباری از شغل آن‌ها باشد. این بهای ناچیزی است كه باید برای دانش باارزش پرداخته شود و نشان‌دهنده این است كه شما برای تلاش‌های موفقیت‌آمیز آن‌ها ارزش قائل هستید.

 

4- تقسیم قدرت‌

تعدادی از افراد را برای نظارت بر همكاری دیگران در نظر بگیرید و حتی توزیع پاداش‌های مذكور را به آن‌ها بسپارید. این مدیران رده‌پایین گاه برای ارزیابی دقیق كیفیت همكاری افراد و فعالیتی كه برای این همكاری می‌شود، بهترین افراد هستند علاوه بر این، اگر به كاركنان اجازه دهید كه به اشتراك مؤثر یكدیگر پاداش دهند، موجب آن خواهید شد كه آن‌ها زمان خود را برای كار اصلی خود صرف كنند؛ نه برای تحت تأثیر قرار دادن رئیس خود.

 

کتابخانه دیجیتال

5- عدم تمركز بیش از حد روی ابزار

استفاده مؤثر از ابزارهای وب2 برای همكاری بهتر، جدا از خود ابزارها، به اجتماعی كه از آن‌ها استفاده می‌كنند نیز بستگی دارد. امكانات و قابلیت‌های وب2 پیشرفتی روزانه دارند و حتی برای اجتماعی كهنه‌كار در حوزه فناوری نیز، پیگیری و یادگیری همه موارد كار دشواری است. در بیشتر شركت‌ها نیز هدف اصلی همكاری ا‌ست، نه توسعه پیشرفته‌ترین پلتفرم موجود.

 

6- عدم بازدهی صد درصد

اگر نود درصد از مواردی كه در محیط اشتراكی تولید می‌شوند برای كسب و كار شما ارزشمند نبودند، دلسرد نشوید. هدف، استفاده مفید از ده درصدی است كه واقعاً ارزشمند است و این‌كه راه سودمندتری برای انجام این كار پیش روی شما موجود نباشد. این‌ها ایده‌هایی هستند كه ارزش صرف زمان، زحمت و تلاش برای یادگیری ابزارهای تازه را دارند.

 

 7- حداقل یك Champion

قهرمان (Champion) در ویكی كسی است كه مسئولیت ایجاد هشیاری در محیط ویكی را به ‌عهده دارد و به دیگران یادآوری می‌كند كه استفاده از آن چقدر آسان است.

 

 8- شروع كار، بدون وسواس زیادی‌

قرار نیست كه یك سیستم مدیریت محتوای صدهزاردلاری را توسعه دهید. بهای شكست احتمالی ناچیز است.

 

9- سازماندهی ساده‌تر اطلاعات‌

تنظیم ساختار بیش از حد پیچیده، اضافه كردن محتوای تازه را مشكل و عذاب‌آور می‌كند.